Piazza B. Cairoli 117, 00186 ROMA, Włochy +39/06 688 037 50 [email protected]

Dzisiaj, 27 czerwca 2020 roku, o 11.00 w kaplicy Kurii Generalnej Jezuitów przy Borgo Santo Spirito 4 w Rzymie odbyła się Msza św. za śp. o. Ryszarda  Plezię SJ, byłego przełożonego i ekonoma Papieskiego Instytutu Studiów Kościelnych.

Przewodniczył jej o. Henryk Droździel SJ, rektor PISK, homilię wygłosił o. Leszek Rynkiewicz SJ (PISK). Koncelebrowali z nimi jezuici z Rzymu, niektórzy kapłani polscy będący w Rzymie oraz ojcowie barnabici z włoskiego klasztoru  przy Piazza Cairoli. We Mszy św. uczestniczyła grupa sióstr m.in. z międzynarodowego domu zakonnego Domus Guadalupe oraz zaprzyjaźnione osoby świeckie. Kondolencje nadesłała Ambasada Polska w Rzymie.

Ciało Zmarłego zostanie w najbliższych dniach przewiezione do Polski. Główne uroczystości pogrzebowe odbędzie się odbędą się w Warszawie, w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61.

Prawdopodobnie będzie to już w drugiej połowie przyszłego tygodnia

H Droździel SJ, Rzym, 27.06.2020

 

UWAGA AKTUALIZACJA!

Z przykrością informujemy, że z powodów od nas niezależnych, pogrzeb śp. o. Ryszarda Plezi SJ zaplanowany na 2 lipca br, godz. 11.00, został odwołany. Odbędzie się w poniedziałek 6 lipca. Szczegółowych informacji prosimy szukać na stronie internetowej <jezuici.pl>.

 

 

Skip to content